Svečana akademija povodom Dana studenata

mart 31, 2014

Povodom 4. aprila, Dana studenata, SKONUS organizuje, drugu po redu, Svečanu akademiju 3. aprila u 19 časova u Domu kulture „Studentski grad”.

Tema ovogodišnje svečanosti je „Evropa u indeksu, Srbija u srcu”. Kroz manifestaciju će se igrom, glumom, pesmom i muzikom predstaviti brojni učesnici – studenti različitih univerziteta naše zemlje:

• hor Učiteljskog fakulteta Univerziteta u Beogradu,
• plesna trupa „Una Saga Serbica”,
• studenti glume Akademije lepih umetnosti,
• Katarina Jovanović, učesnica takmičenja „Ja imam talenat”,
• muzički sastav „De acoustico” i
• Marija Simić i Đorđe Jovićević, polufinalisti Evropskog i Svetskog univerzitetskog debatnog prvenstva 2013. godine i Helena Ivanov i Stefan Siridžanski, finalisti i najbolji govornici Svetskog univerzitetskog debatnog prvenstva 2014. godine.

Prisustvo na svečanosti je potvrdilo više ministara, rektora, dekana, istaknutih profesora i naučnika. Na Akademiji će govoriti:
• predsednik SKONUS-a Danilo Jeremić,
• ministar prosvete, nauke i tehnološkog razvoja prof. dr Tomislav Jovanović i
• predsednik Republike Srbije gospodin Tomislav Nikolić.